Konstrukcja przykręcana na dach płaski

Co wpływa na wymiary instalacji fotowoltaicznej na gruncie?

Można skutecznie zmniejszyć obszar farmy fotowoltaicznej poprzez optymalny dobór paneli, a dokładniej poprzez zwiększenie ich mocy oraz stosunku mocy do ich powierzchni. Mocniejszy panel to w efekcie mniej zajmowanego miejsca, przy tej samej wydajności farmy fotowoltaicznej. Wybierając panele o stosunkowo dużej mocy i odpowiednich wymiarach, można znacząco zaoszczędzić na wynajmowanej powierzchni gruntu oraz przede wszystkim na kosztach konstrukcji. Ewentualnie zaoszczędzone miejsce na działce, można wykorzystać rozsuwając rzędy paneli, co wpływa korzystnie na okres nasłonecznienia paneli i uzyski energii.

Pamiętajmy jednak, że moc i cena panelu to nie jedyny parametr. Istotny jest również stosunek Mocy pojedynczego panelu do jego powierzchni. Im ta wartość jest większa, tym lepiej można zoptymalizować zagospodarowanie farmy.

Innymi znaczącymi szczegółami są względy montażowe oraz konstrukcyjne. Opracowane przez nas konstrukcje to złoty środek pomiędzy ułatwieniem montażu, a ceną materiałów konstrukcyjnych. Wpływ na to ma między innymi ilość rzędów konstrukcji i ilość paneli w rzędzie. To z kolei przekłada się na rozstawy pomiędzy nogami, ilości pali do kafarowania. Jednym z podstawowych problemów jest zachowanie ciągłości płatwi oraz pilnowanie odpowiedniego rozstawu. Długość stołów montażowych i ograniczenia produkcyjne w wytwórni konstrukcji narzucają pewne granice, które są z kolei ściśle powiązane z optymalizacją transportu oraz ilością połączeń do wykonania i sprawdzenia przez ekipy montażowe.

Co wpływa na wymiary instalacji fotowoltaicznej na gruncie?

Wychodząc na naprzeciw montażystom, poprzez stały kontakt z wykonawcami, stale udoskonalamy nasze konstrukcje. Zmieniamy stare utarte i niepraktyczne schematy i wprowadzamy innowacje, aby osiągnąć wspólny sukces i nie martwić się o trwałość rozwiązań. Owocem tej współpracy jest powstanie szeregu opatentowanych rozwiązań pomagających skutecznie ograniczyć ilość czasu potrzebnego do zamawiania konstrukcji, jej rozplanowania na rzucie projektu oraz już na budowie. Możemy pochwalić się doskonałymi rozwiązaniami, bardzo skutecznie ograniczającymi czas montażu samej podkonstrukcji, a także montażu paneli do konstrukcji.

Nasze rozwiązania sprawiają, że trudno jest omyłkowo zamontować elementy. Ramy oraz płatwie są intuicyjnie proste w montażu. Nasz system pozwala na stosowanie standardowych klem, a także wynalazków szerzej znanych montażystom z innych części Europy. Sami też opracowaliśmy bardzo prosty i niezwykle wydajny system montażu oparty o standardowe klemy, który pozwala na dokręcanie śruby klemy, bez konieczności trzymania nakrętki pod panelami.

Jednym z największych atutów naszej konstrukcji jest możliwość zamiany paneli, nawet w sytuacji, gdy konstrukcja jest już gotowa do ich montażu. Poprzez wprowadzenie pojęcia Grup Wymiarowych, jesteśmy w stanie szybko określić przedział wymiarowy, do którego wybrany panel się klasyfikuje. Ponadto stale powiększamy bazę naszych produktów dostosowując ją do coraz to nowszych koncepcji i trendów w branży fotowoltaicznej. Konstrukcja została tak przemyślana, by jakże częste problemy w zamawianiu paneli, nie miały negatywnego wpływu na całość inwestycji.

Grupa wymiarowa paneli

1.Opis konstrukcji

Konstrukcja przykręcana południe to optymalne
rozwiązanie dla dachów płaskich o nachyleniu do
i powyżej 7°. Konstrukcja została zoptymalizowana
wagowo celem minimalnego obciążenia
dachu płaskiego.
Jej montaż odbywa się z wykorzystaniem śrub
dwugwintowych, które mocuje się do poszycia
dachu. Miejsca otworów zaleca się zabezpieczyć
bitumicznym uszczelniaczem dekarskim.
Konstrukcja składa się z trzech profili C. Dodatkowym
elementem jest wiatrownica montowana
na tylnej ścianie podpór, zwiększająca stabilność
instalacji. Dzięki połączeniu z profilami C zapewnia
optymalne przenoszenie obciążeń. Celem
zoptymalizowania ustawienia modułów PV na
dachu opcjonalnie można zakupić ramię teleskopowe
umożliwiające ustawienie kąta od 15° do
25°, dzięki czemu konstrukcja nadaje się również
do montażu modułów bifacjalnych.
Moduły PV o rozmiarach S-L montuje się za
pomocą klem bezpośrednio do podpory za
pomocą śrub M8. Dzięki takiej instalacji konstrukcja
nadaje się do montażu modułów bifacjalnych.
Mocowanie modułów o rozmiarze XL i większych
odbywa się bezpośrednio do profilu montażowego
40x40, który z kolei montowany jest do
podpory za pomocą śruby M10.

2.Gwarancja

Konstrukcja posiada certyfikat TUV poświadczający jakość i trwałość wykorzystanych materiałów oraz 10cio letnią gwarancję.

konstrukcja przykręcana południe