Konstrukcja balastowa na dach płaski

w układzie na południe

1.Opis konstrukcji

Konstrukcja balastowa na dach płaski w układzie na południe - optymalne rozwiązanie dla dachów płaskich o nachyleni do 5° .

Konstrukcja została zoptymalizowana wagowo celem minimalnego obciążenia dachu płaskiego. Jej montaż odbywa się z wykorzystaniem masy własnej i dodatkowego balastu tzn. dwóch bloczków betonowych o rozmiarze 38 x 24 x 12 cm i wadze 23 kg każdy, które dodatkowo obciążają jedną podporę konstrukcji.

Konstrukcja składa się z trzech profili C, łączników oraz obróbki omega będącej podstawą dla bloczku betonowego. Dodatkowym elementem jest wiatrownica montowana na tylnej ścianie podpór, zwiększająca stabilność instalacji. Dzięki połączeniu z profilami C zapewnia optymalne przenoszenie obciążeń. Konstrukcja jest łatwa i przede wszystkim szybka w montażu. Celem optymalizowania ustawienia modułów PV na dachu, jest możliwość ustawienia kątów podpór w zakresie od 7° do 25°.

2.Gwarancja

Konstrukcja posiada certyfikat TUV poświadczający jakość i trwałość wykorzystanych materiałów oraz 10cio letnią gwarancję.

konstrukcja balastowa wsch-zach